متخصصان حاضر

برای هیچ کدام از متخصصان برای امروز برنامه ای تنظیم نشده است.

تخفیف ها (غیرفعال)
تخفیف دندان پزشکی

درمان ریشه

Root canal therapy

درمان ریشه

عصب کشی یا اندو ( درمان ریشه ) چیست؟

بیان اینکه دندانی احتیاج به درمان ریشه دارد یا به اصطلاح عامیانه باید عصب کِشی یا عصب کُشی شود در بسیاری از بیماران ایجاد هراس و اضطراب می کند و اغلب ترس آنها ناشی از مطالب نادرستی است که شنیده اند یا تجربه دردناکی است که خود یا دوستان آنها به علت انجام نادرست درمان داشته اند .

دندان مرکب از ساختار سختی است که بافت نرم زنده ای را احاطه کرده است، این قسمت نرم مرکزی دندان که در اصطلاح عامیانه،عصب دندان نامیده میشود، پالپ دندان است که شامل سلول ها ، عروق و اعصاب می باشد.

درمان ریشه


علم درمان ریشه شاخه ای از دندان پزشکی است که وظیفه تشخیص و درمان بیماری های پالپ و عوارض ناشی از پالپیت را به عهده دارد.

اساسا اکثریت بیماری های دندانی عامل میکروبی دارد ، پوسیدگی دندان ناشی از فعالیت میکروب هاست که بعد از تخریب لایه های سطحی و سخت دندان به قسمت مرکزی زنده دندان می رسد و باعث التهاب ایجاد بیماری در پالپ دندان می شود. عوامل دیگری غیر از پوسیدگی مانند ضربه یا تروما به دندان و یا بیماری های شدید لثه نیز می تواند باعث ایجاد نارحتی در پالپ دندان شود.

برای دریافت نوبت درمان ریشه و کسب اطلاعات بیشتر، با شماره های تماس مجتمع تخصصی دندانپرشکی فیاض بخش (۲۲۰۶۰۳۲۳ - ۲۲۰۸۴۸۳۹ - ۲۲۰۸۳۰۸۰ ) تماس بگیرید.


ویدیو

سوالات مرتبط

سلام و خسته نباشید

در صورت وجود کیست حتما به کلینیک مراجعه نموده زیرا با بهبود نیافتن کیست موجب انتقال عفونت به خون خواهد شد و شرلیط وخیمی را ایجاد میکند

میتوان با درمان ریشه و یا جراحی کیست را از بین برد.

سلام وقتتان بخیر

زمانی که ضربه ای به دندان میخورد ممکن است از لحاظ ظاهری مشکلی نباشد ولی ممکن است ریشه ترک خورد یا تحلیل پیدا کند

پس با وجود علائمی که دارید به یک متخصص ریشه مراجعه نمایید تا اطمینان از سالم بودن ریشه حاصل فرمایید

کلینیک تخصصی دندانپزشکی فیاض بخش

22060323

22060329

دکتر فرامرزی(متخصص ریشه)

ویزیت رایگان


فیاض بخش
مجتمع تخصصی دندان پزشکی

نظرات خود را ارسال نمایید
با ما همراه باشید
در تلگرام ما را دنبال کنید